06/24/2019

השקעות נדל”ן בליברפול – לונדון אולי לא מחכה לי, אבל ליברפול דווקא כן!

נדל"ן להשקעה בליברפול מול נדל"ן בלונדון: איפה באמת כדאי להשקיע?


כולם יודעים שלונדון היא אחת הערים היקרות בעולם – הדבר בא לידי ביטוי ביוקר המחיה בעיר כמו גם בקושי במציאת נכסי נדל”ן אטרקטיביים וזולים יחסית להשקעה במרכז העיר. ליברפול לעומת זאת, על אף היותה עיר מרכזית ומובילה באנגליה, מציעה הזדמנויות השקעה הרבה יותר נוחות ומעניינות בנדל”ן, ונמצאת כרגע בתנופת פיתוח אדירה כאשר הממשלה האנגלית משקיעה כ-3 טריליון פאונד בפיתוח האזור האוניברסיטאי בעיר.

United-Kingdom-real-estate-investment

ליברפול מציעה למשקיע הישראלי הזדמנויות השקעה יוצאות דופן בשוק מתפתח, שעוד יש לו לאן לגדול, לעומת לונדון הרוויה בנכסי נדל"ן יקרים, שם קשה למצוא נכסים זולים בפרויקטים חדשים.

דירת חדר בלונדון או השקעה במגורי סטודנטים עם תשואה גבוהה ובטוחה בליברפול?

עבור המשקיע הישראלי, או כל משקיע אחר מחוץ לממלכה הבריטית, שוק הנדל”ן התחרותי של לונדון יכול להיות אתגר שקשה להתמודד מולו, במיוחד כאשר לא מכירים את השוק ומעוניינים למצוא השקעות זולות עם פוטנציאל רווח גדול. במובן זה ליברפול מציעה למשקיע הישראלי הזדמנויות השקעה יוצאות דופן בשוק מתפתח, שעוד יש לו לאן לגדול, לעומת לונדון הרוויה בנכסי נדל”ן יקרים, שם קשה למצוא נכסים זולים יותר בפרויקטים חדשים.

“לונדון לא מחכה לי…” אבל ליברפול כן!

זה לא שלונדון אינה יעד אטרקטיבי להשקעה, כמובן שכן. דמו את תל אביב לעומת חיפה לצורך העניין – ברור שבתל אביב, בדיוק כמו בלונדון, כדאי להשקיע בנדל”ן שכן תל אביב כמו לונדון תמיד תהיה עיר מרכזית וככזאת מחירי הנדל”ן בה אף פעם לא ירדו, ובמידה וירדו הם ירדו גם בשאר חלקי המדינה. לעומת זאת חיפה, כדוגמה מקבילה לליברפול, היא עיר מרכזית וגדולה בישראל, גם היא נמצאת בצפון המדינה וגם בה יש מוסדות לימוד מרכזיים (הטכניון, אוניברסיטת חיפה ועוד) אך עדיין יש בה אזורי ביקוש אטרקטיביים להשקעה, בנמל ובטיילת החדשים אשר עומדים לקבל תקציבי ענק ולהיכנס לפיתוח מסיבי בשנים הקרובות, השטח בה טרם נוצל וקיימות הזדמנויות השקעה אטרקטיביות בנכסי נדל”ן חדשים בעיר לעומת תל אביב הרוויה בנכסי נדל”ן יקרים מאוד, בדיוק כמו לונדון.

העיר ליברפול חווה שינוי מהיר שמקורו ביצירת השקעות של מיליארדי פאונדים עם היוזמה של הממשלה לפיתוח הצפון שסייעה לאבטח את עתידה של העיר עם צמיחה כלכלית שבסופו של דבר תגביר את הביקוש לדיור בעיר. להלן רשימה חלקית של הפרויקטים העירוניים המובילים שרצים ברקע בימים אלו:

* 5.5 מיליארד פאונד לפרויקט “Liverpool Waters” * 2 מיליארד פאונד לפרויקט “Knowledge Quarter” * 300 מיליון ליש”ט לתכנון אצטדיון Everton Football Stadium *  3.5 מיליון פאונד לטובת מסוף Isle of Man Ferry * 400 מיליון פאונד לטובת Liverpool2 מסוף קליטת קונטיינרים לכלי שיט * 50 מיליון פאונד עבור הצעה שאושרה להשקעה במסוף Liverpool2 Shipping Container * 125 דונם של התחדשות עם פוטנציאל ליצור 2,500 משרות (Ten Streets Creative Hub) * 200 מיליון פאונד עבור התחדשות Pall Mall מרכז מסחר, משרדים, משרדי מעבדה ומרחבי פנאי. * ביליון פאונד עבור התחדשות ומהפך של Paddington Village * Liverpool Commercial District BID 2016-2021 תכנית 5 שנים כדי לשפר עוד יותר את הצמיחה של העיר.

אז איפה כדאי להשקיע בליברפול?

ליברפול היא עיר נמל מרכזית בממלכה הבריטית אשר מתרכזים בה מוסדות לימוד אקדמאים מובילים ומושכת סטודנטים רבים המגיעים לחיות בעיר וללמוד במוסדות ההשכלה הגבוהה האיכותיים שבה. יחד עם זאת, יש כיום מחסור רציני ביחידות דיור לסטודנטים בעיר כאשר כשלושה סטודנטים בממוצע מתחרים על יחידת דיור אחת בעיר – פרויקטי נדל”ן וקומפלקסי מגורים יוקרתיים למגורי סטודנטים הם אפיק השקעה אטרקטיבי שמציע תשואה גבוהה, כאשר הנכסים הטובים יותר מציעים גם חברת ניהול בנכס המבטיחה שכירות בטוחה לכמה שנים ותשלום עבורם, ומהווה הזדמנות השקעה לא יקרה אך יציבה למשקיע הישראלי ולמשקיעים אחרים מכל רחבי העולם, שגילו את השוק האנגלי בשנים האחרונות. תוסיפו לזה את הפאונד שנמצא בשפל של 30 שנה ואת שוק הנדל”ן הרדום בישראל ותבינו היכן נמצאות הזדמנויות ההשקעה הטובות כיום באנגליה…

GET IN TOUCH

WE CONTACT YOU ASAP

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.