06/24/2019

השקעות נדל”ן באנגליה – נדל”ן להשקעה בבריטניה, השקעה עם עתיד!

השקעות נדל"ן באנגליה: טרנד חולף או השקעה עם עתיד?


עבור המשקיע הישראלי, שוק הנדל”ן באנגליה בפרט והשוק הבריטי בכלל אף פעם לא נחשבו מציאה גדולה להשקעה – ערך הפאונד הגבוה מול מטבע השקל היווה גורם מכריע להימנע משוק יקר יחסית זה, ההזדמנויות הכלכליות לא היו בהכרח מבטיחות, ומיזמי הנדל”ן בממלכה הבריטית לא היו אטרקטיביים מספיק כדי להיכנס להשקעה ארוכת טווח בשוק זה, אבל אז דברים החלו להשתנות!

United-Kingdom-real-estate-investment

לאחר שכל התנאים הבשילו, המצב בשטח השתנה והזדמנויות השקעה חדשות נוצרו - זה הזמן של המשקיע הישראלי להיכנס לשוק הנדל"ן האנגלי ולנצל את הזדמנויות ההשקעה המבטיחות!

מגמות נדל”ניות בשוק הגלובלי

קצת נתונים עדכניים, נכון לזמן כתיבת שורות אלו, הפאונד נמצא בשפל של 30 שנה, משמע הרבה פחות ש”ח שצריך לשלם עבור כל פאונד. נכסים שבעבר היו יקרים מדיי למשקיע הישראלי הפכו לרלוונטיים במחירם עם התחזקותו המשמעותית של השקל מול הפאונד. הברקזיט, אותה פעולת נגד ענקית למגמת הגלובליות העולמית וההתנתקות המפתיעה שאנגליה בחר לבצע ולצאת מגוש מדינות האיחוד האירופי, יצרה בממלכה הבריטית תנופת בנייה מקומית היות והאנגלים מתבקשים כעת להשקיע יותר בכלכלת הפנים של המדינה. הממשלה האנגלית משקיעה כ-3 טריליון פאונד בפרויקטים למגורי סטודנטים ברחבי אנגליה כאשר מרב תשומת הלב והתקציבים מופנים לאזור צפון אנגליה המבוקש, בו נמצאים מוסדות הלימוד האנגליים הגדולים והנחשבים, כאשר ערים כמו ליברפול, שפילד ואחרות מתחילות ליהנות מתקציבים אלה ולפתח פרויקטי מגורי סטודנטים גדולי ממדים לצד פיתוח של שכונות מגורים מתקדמות בפאתי העיר ובמרכזה, במגוון רחב של פרויקטיי נדל”ן.

החדירה הישראלית לשוק הנדל”ן באנגליה

לאחר שכל התנאים הנ”ל הבשילו, המצב בשטח השתנה והזדמנויות השקעה חדשות נוצרו, זה הזמן של המשקיע הישראלי ומשקיעים נוספים מרחבי העולם להיכנס לשוק הנדל”ן האנגלי ולנצל את הזדמנויות ההשקעה המבטיחות שאזור צפון אנגליה ואזורים אחרים באנגליה מציעים למשקיעי החוץ במדינה. ממשלת אנגליה מציעה הטבות כלכליות חסרות תקדים ופטורים שונים ממסים, שהממשל האנגלי נותן למשקיעים בפרויקטיי נדל”ן שונים ברחבי הממלכה. אך בשונה משווקים אחרים באירופה, ארה”ב ועוד מדינות, לשוק הנדל”ן האנגלי אופי משלו ותנאים אחרים ולכן נדרשת הבנה עמוקה בתהליכי הפיתוח המקומיים כמו גם היכרות עם יזמים מקומיים מובילים, הכרת השטח, ידע וניסיון במציאת פרויקטיי נדל”ן מבטיחים עם פוטנציאל רווח גבוה ותשואה יציבה. כאמור, זה הזמן להשקיע בנדל”ן באנגליה אך משקיע חיצוני שינסה לעשות זאת לבדו יימצא עצמו אובד עצות מול שוק אחר ממה שהורגל אליו, שפה אחרת, תנאי שוק אחרים ואי הכרת שוק הנדל”ן המקומי שעלולה להוביל אותו להשקיע במקומות הלא נכונים. אפשר אמנם לחפש לבד השקעות אטרקטיביות בשוק הנדל”ן האנגלי אך מעבר לזמן הרב שיידרש למשקיע הפשוט לאתר את הפרויקטים הטובים ביותר, הוא ייתקל קרוב לוודאי במספר קשיים משפטיים ואחרים אשר עלולים לעכב את ההשקעה ולהניא אותו ממנה לחלוטין בשל הסיבוכים שעלולים להיווצר בדרך. פתרון אחד הוא לפנות לחברה אנגלית מקומית המתמחה בשוק הנדל”ן האנגלי, פתרון אחר הוא לפנות לחברה ישראלית המתמחה בהשקעות בשווקי נדל”ן בין-לאומיים ובאנגליה בפרט, וליהנות מעבודת השטח המוקדמת שהחברה כבר ביצעה בביסוס קשרים עם יזמים מקומיים, איתור פרויקטים מקומיים וחיבור ישיר ליזמים של הפרויקטים הללו.

GET IN TOUCH

WE CONTACT YOU ASAP

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.