01/06/2020

היום שאחרי הבחירות ורגע לפני הברקזיט הבריטי

לאחר הבחירות ורגע לפני פרישת הממלכה המאוחדת מהאיחוד האירופי - פניה של בריטניה לאן?


הבחירות שנערכו לאחרונה יצרו טלטלה באימפריה הבריטית: מי ייבחר לשלטון המדינה? רבים מהסקרים המוניפולטיבים העלו סוגיות רבות בעניין וסוף כל סוף זה מאחרינו. חודש אחרי הבחירות כבר מתחילים לראות שבבי בהירות – אז מה היה לנו שם?

Brexit-England

תוצאות הבחירות צמצמו את אי הודאות המתמשך ששרר בממלכה מזה כמה שנים סביב שאלת הברקזיט - הצפי לאור המומחיות שלנו הוא המשך הפיתוח והמשך העלייה בצריכה ובערך הנכסים!

הבחירות שנערכו לאחרונה, בחודש דצמבר 2019, יצרו טלטלה באימפריה הבריטית: מי ייבחר לשלטון המדינה, האם זה יהיה ג’רמי קורבין ראש מפלגת ה-“לייבור” או האם זה יהיה בוריס ג’ונסון ראש המפלגה “השמרנית”? רבים מהסקרים המוניפולטיבים העלו שאלות בעניין וסוף כל סוף זה מאחרינו. חודש אחרי הבחירות כבר מתחילים לראות שבבי בהירות – אז מה היה לנו שם?

תוצאות הבחירות בבריטניה צמצמו את אי הודאות המתמשך ששרר בממלכה מזה כמה שנים סביב שאלת הברקזיט. בוריס ג’ונסון, שניצח ברוב מוחץ, מתוכנן לסיים את התהליך עד סוף חודש ינואר. בריטניה, הכלכלה החמישית בעוצמתה בעולם, שנייה באירופה (אחרי גרמניה), מתחילה דרך חדשה–ישנה. מבחינת השותפות באיחוד, בריטניה שמרה על שותפות מצומצמת. ההשפעה המידית של הפרישה תהיה על סחר עם מדינות האיחוד. סחר זה לא ישנה את מצב שוק הנדל”ן, בוודאי שלא ישנה את תכנית ההשקעה והפיתוח בצפון מערב המדינה, שכבר יצאה לדרך. הצפי הסביר לאור המומחיות שלנו הוא המשך הפיתוח והמשך העלייה בצריכה ובערך הנכסים.

תוצאה מידית של ניצחון המפלגה השמרנית היא העלייה בערך הליש”ט (כפי שניתן לראות בתמונת הגרף המצורפת), מטבע שסבל מירידה בערכו לאורך תקופת אי הודאות. בעלי נכסים ישראלים, שרכשו נכס בשקלים בשנה האחרונה, כבר ראו ברכה בהשקעתם!

Pound-sterling-rate-2019

GET IN TOUCH

WE CONTACT YOU ASAP

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.